Umístění: Úvod > Press > Články

ECOSYS - unikátní technologie, která šetří přírodu i vaši peněženku

Publikováno: 13.11.2016

Tiskárny a multifunkční zařízení značky Kyocera jsou založeny na jedinečné technologii ECOSYS, která vám dokáže skutečně snížit vaše provozní náklady.


Technologie vznikla sloučením třech základních pojmů do jednoho konceptu:

EKONOMIE – nejnižší provozní náklady

 

EKOLOGIE méně odpadu a efektivnější využití přírodních zdrojů

 

SYSTÉM univerzální ovladače, jazyk Prescribe, systémová tisková řešení

 

ECOSYS je unikátní inovativní technologie tisku nabízející extrémně dlouhou životnost, vysokou kvalitu tisku společně s nízkými celkovými náklady na vlastnictví a minimální dopady na životní prostředí. Tato technologie je založena na tiskových válcích z amorfního křemíku s velmi dlouhou životností. Od roku 2002, kdy došlo k fúzi společností Kyocera a Mita, je technologie ECOSYS součástí nejen laserových tiskáren, ale i multifunkčních zařízení.

TCO (celkové náklady na vlastnictví – Total Cost of Ownership) zahrnuje všechny přímé a nepřímé náklady na tisk. Přímé náklady obsahují pořizovací cenu, doplňky a náklady na tisk stránky. Nepřímé náklady obsahují údržbu, tonery, tisková média, technická školení, administraci a spotřebu energie.

Protože se objemy tisku v poslední době neustále zvyšují, je potřebné myslet i na častější výměny tiskových válců, vývojnic a tonerů. Tisková zařízení značky Kyocera s technologií ECOSYS na rozdíl od ostatních zařízení potřebují k spolehlivému provozu jenom výměnu toneru, čím dramaticky snižují TCO.
Více informací o TCO (celkových nákladech na vlastnictví) naleznete zde.

Zařízení Kyocera s technologií Ecosys používají mnohem méně spotřebního materiálu.

 

Další významnou součástí technologie ECOSYS je jednoduchost rozšíření o další doplňky jako jsou finišery, sortery (třídiče), podavače, síťová rozhraní, zásobníky papírů, paměti, duplex … Díky své univerzálnosti je možné všechny tato zařízení zapojit do libovolné sítě nebo operačního systému. Součástí každého zařízení s technologií ECOSYS je i jazyk Prescribe IIe, který umožňuje uživatelům tvorbu vlastních formulářů, speciální nastavení pro každou tiskovou úlohu, tisk čárových kódů (jednorozměrných i dvourozměrných)…

 

Bezkonkurenční systém ECOSYS používaný u všech produktů Kyocera umožňuje dosahovat nízkých nákladů na vytištěnou stránku i nejnižších celkových nákladů na vlastnictví tiskových zařízení (TCO).